JihlavaDnes.cz
JihlavaDnes.cz » Monitor zpráv » Celá ČR, zahraničí » Deník

Celá ČR, zahraničí

Deník Zdroj: Deník |

Horší se vztah mezi vládou a prezidentem? Petr Pavel odpoví v debatě Deníku

29. 9. 2023 | Prezident Petr Pavel se v posledním měsíci začíná silněji vymezovat vůči Fialově vládě. Začalo to sporem o důchodovou novelu, jejíž účinnost odloženým podpisem zpozdil o měsíc. Kabinetu vyčetl, že jednal překotně a nedal jemu ani lidem dostatek času. Kromě toho kritizoval fakt, že v případě mimořádně vysoké inflace by zvolené řešení vyšlo státní pokladnu na víc peněz než dosud platný valorizační mechanismus. ...

Historik Ladislav Kudrna: Nevěřím, že za minulostí můžeme udělat tlustou čáru

29. 9. 2023 | Ladislav Kudrna stojí v čele Ústavu pro studium totalitních režimů (ÚSTR) od loňského května. Ani jemu se nevyhnuly spory se zaměstnanci. Stojí za tím „revizionističtí“ historikové, nebo je minulost, kterou instituce zkoumá, zkrátka moc čerstvá? I o tom s ním Deník hovořil. 

V Česku znovu padaly teplotní rekordy. Nejvíce stupňů naměřili na Litoměřicku

28. 9. 2023 | Třetí den v řadě ve čtvrtek v Česku padaly teplotní rekordy na desítkách míst. Zaznamenalo je 54 ze 162 stanic, které měří alespoň 30 let. Nejtepleji bylo v Doksanech na Litoměřicku, kde naměřili 27,8 stupně Celsia. ČTK to řekla Michaela Valachová z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Okolo 27 stupňů by se měly nejvyšší teploty pohybovat i v pátek, poté se ochladí.

Historik Ladislav Kudrna: I hrdinové mohou udělat něco, nač nejsou úplně pyšní

28. 9. 2023 | Jak se dívat na nedávnou historii? Byla normalizace dobou temna, nebo si lidé tehdy našli způsob koexistence s režimem? Proč ředitel Ústavu pro studium totalitních režimů Ladislav Kudrna mluví o revizionistických historicích? I to jsme rozebírali v rozhovoru pro Deník.

Konec září bude v Česku slunečný. Víkend ale přinese ochlazení

28. 9. 2023 | Slunečné a teplé počasí vydrží v Česku i ve čtvrtek a v pátek. Na víkend se ale zatáhne a ochladí. Zejména v sobotu by mělo pršet ve většině Česka, odpolední maxima budou jen těsně nad 20 stupni. Na začátku příštího týdne by ovšem opět mělo přijít krátké oteplení. Vyplývá to z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

V Česku opět padaly teplotní rekordy, ve Šternberku naměřili 28 stupňů

27. 9. 2023 | V Česku ve středu opět padaly teplotní rekordy. Zaznamenalo je 63 ze 162 stanic, které měří alespoň 30 let. Nejtepleji bylo ve Šternberku, kde odpoledne naměřili 28 stupňů Celsia. Pro tuto stanici to ale nové maximum pro 27. září nebylo. Na facebooku o tom informoval Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Velmi teplo má být v Česku také ve čtvrtek i v pátek.

Matka prodávala dceru, otčím ji znásilňoval. Soud přesto potrestal oběť za lhaní

27. 9. 2023 | Otec Zuzanu začal zneužívat, když jí bylo pět. V devíti letech ji brutálně znásilnil ve sklepě. Svoji bolest a utrpení vkládala na papír. Malovala se, jak leží v posteli od krve, panenkám kreslila penis. „Matka obrázky hodnotila jako ošklivé. Neptala se, proč to kreslím. Zmačkala je a vyhodila,“ vypráví v rozhovoru Zuzana S., která si pro ochranu sebe a dětí změnila jméno.

V kalendáři podzim, venku léto. Úterní počasí v ČR přepisovalo rekordy

26. 9. 2023 | Meteorologové zaznamenali rekordní teplotu pro 26. září na čtvrtině ze 162 dlouhodobě měřících stanic. Na východě Čech a na Moravě bylo i přes 27 stupňů Celsia. Vůbec nejvíc ukázal teploměr v Hrušové na Orlickoústecku, kde bylo 27,6 stupně. Vyplývá to z informací na facebooku Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Opozice chce odvolat Rakušana, hrozí hlasováním o nedůvěře. Premiér se ho zastal

26. 9. 2023 | Vlastnictví šifrovaného telefonu nemůže být důvodem pro odvolání člena vlády, reagoval premiér Petr Fiala (ODS) na výzvu opozičního hnutí ANO k odvolání ministra vnitra Víta Rakušana (STAN). Ve Sněmovně v úterý představitelé ANO oznámili, že příští týden začnou sbírat podpisy pro hlasování o nedůvěře, pokud Fiala nebude reagovat na informace o tom, že Rakušan šifrovaný telefon vlastnil. Fiala ve vyjádření pro ČTK také upozornil, že hlasování o nedůvěře vládě vzhledem k převaze koaličních poslanc ...

V týdnu Česko čekají ranní mlhy. Přes den bude až 25 stupňů

25. 9. 2023 | Nadcházející týden budou provázet ranní mlhy, přes den se ale obloha vyjasní a denní teploty se mohou vyhoupnout až na 27 stupňů Celsia. Vyplývá to z týdenní předpovědi počasí na webu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). O víkendu se může objevit oblačnost a mírně se ochladí, ale začátkem příštího týdne teploty opět stoupnou, a to až na 28 stupňů.

PODCAST: Dějiny temné i tajemné. O smrti Anežky Hrůzové a hrůzné hilsneriádě

25. 9. 2023 | Psalo se úterý 12. září 1899. Bylo něco po osmé ráno. Dveře soudní síně v Kutné Hoře se otevřely a dovnitř bylo vpuštěno asi třicet novinářů, svědci a asi dvacet diváků. Soudnímu senátu předsedal prezident krajského soudu, dvorní rada Josef Ježek. Na lavici obžalovaných usedl Leopold Hilsner – nezaměstnaný třiadvacetiletý Žid, podezřelý z rituální vraždy Anežky Hrůzové.

Otec zdemoloval celý byt. Zmlátil mámu a zabil psa, říká zpěvák Radek Banga

24. 9. 2023 | Už jako dítě cítil, že něco není v pořádku, jen to neuměl popsat. Až jako puberťák byl na návštěvě u svého spolužáka, kde viděl, jak se chovají jeho rodiče. Začal se proto ptát sám sebe: „Proč oni mají čisté zdi a my ne? Jak to, že my máme všude díry na zdech a oni ne? Jak to, že oni mají botníky, skříně, nohy od skříní a postelí a my ne? Jak to, že táta není opilej a jak to, že máma nekřičí? Proč tady nikdo nikoho nebije? Když vidíte funkční rodinu, tak si kladete tyto otázky, dojde vám, že u v ...

PŘEHLEDNĚ: Politiky čeká souboj o Istanbulskou úmluvu. Co by pro Česko znamenala

24. 9. 2023 | Poslance a senátory čeká souboj o ratifikaci Úmluvy Rady Evropy o prevenci a potírání násilí vůči ženám a domácího násilí neboli Istanbulské úmluvy. Deník přináší přehled nejdůležitějších informací o tom, čeho se týká, či jaké jsou na ni názory.

Zapomenutá defenestrace. V září 1483 letělo z oken Novoměstské radnice osm mužů

24. 9. 2023 | Před 540 lety, ve středu 24. září 1483, došlo v Praze k tzv. druhé pražské defenestraci, jež je možná paradoxně nejméně známou, ačkoli byla nejkrvavější. Od obou slavnějších „sester“ (defenestrace z roku 1419 a z roku 1618) se odlišovala v jednom významném bodě: zatímco ty dvě náboženskou válku zažehávaly, tato ji de facto ukončovala.

Přednosta kliniky: Přicházejí k nám stále mladší děti závislé na technologiích

24. 9. 2023 | Po koronavirové epidemii prudce narůstá počet dětí závislých na digitálních technologiích. Navíc se do ambulancí dostávají stále častěji stále mladší ročníky. Přednosta Kliniky adiktologie 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy a Všeobecné fakultní nemocnice v Praze Michal Miovský vypozoroval, že problém těchto dětí často vznikal po delší dobu v jejich rodinách. „Přijde k vám dvanáctiletý kluk nebo holka, rodina ji označí za někoho, kdo je problém a má problém. Potom posloucháte členy rodiny, dí ...

Osm hodin denně na počítači či mobilu. I hraní her může být nebezpečná závislost

24. 9. 2023 | Ve specializovaných ambulancích přibývá dětí a teenagerů, kteří jsou závislí na digitálních technologiích. Přivádí je tam nadměrné hraní videoher nebo množství času stráveného na sociálních sítích. Když jim to rodiče vezmou, v některých případech se uchylují i k agresivnímu chování. Potíž je v tom, že v Česku není dostatek lékařů, kteří by jim pomohli vrátit se do reálného života.

Češi chtějí pomáhat i po smrti. Dobročinné závěti jsou čím dál populárnější

23. 9. 2023 | Čím dál více lidí bez dědiců nechce, aby majetek po jejich smrti propadl státu. Odkazují ho raději na dobročinné účely.

PODCAST: Karel Řehka, voják tělem i duší

23. 9. 2023 | „Když jsme v redakci vymýšleli profil mého podcastu, napadla mě parafráze z oblíbeného seriálu Sex ve městě - Kateřina ví o politice hodně a nebojí se zeptat,“ říká redaktorka a komentátorka Deníku Kateřina Perknerová o podcastu Deníku.

Mocný Přemysl Otakar II. byl králem železným a zlatým. Zažil ale i krutý pád

23. 9. 2023 | Právě před 770 lety, 23. září 1253, se novým českým králem stal Přemysl Otakar II. Navázal na úspěchy svých předchůdců a stal se načas nejmocnějším panovníkem z rodu Přemyslovců, králem železným a zlatým. Po oslnivém vzestupu ale přišel drtivý pád.

Ústavní soud je součástí nové totality. Žijeme v mediokracii, řekl Babiš

22. 9. 2023 | Sněmovna začala ve třetím čtení projednávat vládní konsolidační balíček. Předseda hnutí ANO Andrej Babiš v debatě Deníku ovšem toto označení odmítl: „Je to daňový balíček, který je úplně zbytečný. Tato vláda má ráda drahotu a inflaci, benzin už je na 42 korunách a pan premiér má stříbrnou medaili, protože jsme druzí nejhorší v Evropě.“

Zdroj: Deník - https://denik.cz
08:16:50 | 29.09.2023Zpravodajství JihlavaDnes.cz

ČSÚ: Nové obecní volby se v sobotu konaly v deseti obcích

Voliči v deseti obcích na území šesti krajů v sobotu rozhodli o novém složení obecních zastupitelstev. Počet zastupitelů zde klesl pod zákonem stanovený počet nebo se zde zvolená zastupitelstva rozpadla. O 70 mandátů se ucházelo 171 platných ...

Značkou Regionální potravina se na Vysočině pyšní Kmínový olej z Petrávče, Havlíčkova klobása i Mátový sirup

Na Mlékárenském dni v rámci Přibyslavských slavností se předávalo prestižní ocenění Regionální potravina Kraje Vysočina. Osmi lokálním výrobcům tuto c ...

Během prázdnin proběhlo v Jihlavě přes 11 tisíc výpůjček sdílených kol

Výpůjčky za červenec a srpen tak ušetřily 2 516 kg CO2. Registrovaných uživatelů má v Jihlavě dodavatel sdílených kol společnost Nextbike přes 8 a půl ...

ŘSD: V Osové Bítýšce upravujeme křižovatku na původní trase I/37

V Osové Bítýšce silničáři úspěšně pokračují s úpravou křižovatky silnice II/390 s někdejší trasou I/37. Stavební akce volně navazuje na před dvěma let ...

Na trase Stará Říše - Kasárna pokračuje rekonstrukce silnice I/23

Oprava silnice I/23 mezi městysem Stará Říše a osadou Kasárna úspěšně pokračuje. V těchto dnech probíhají sanace a pokládka mechanicky zpevněného kame ...Pátek 29.9.2023
Kraj Vysočina
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


Nastavení cookies | GDPR | Přidat zprávu, PR článek | O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2023 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS InfoDnes