JihlavaDnes.cz
JihlavaDnes.cz » Zpravodajství » Z regionu » Jihlavský deník - zprávy

Z regionu

Jihlavský deník - zprávy Zdroj: Jihlavský deník - zprávy |

Přednáška bude o loukách

18. 2. 2019 | Jihlava – Záhadná biodiverzita: Proč jsou bělokarpatské louky druhově nejbohatší na světě? To je téma dnešní přednášky cyklu Science Café, která se uskuteční v muzejním Malovaném sále od 18 hodin.

Tma je ohroženým druhem. Proč to tak je, přiblíží přednáška

18. 2. 2019 | Jihlava - Víte, že je tma ohroženým druhem? A že původní noční prostředí se hledá už jen těžko? Pokud vás zajímají odpovědi na tyto otázky, nenechte si určitě ujít čtvrteční přednášku Pavla Suchana z Astronomického ústavu AV ČR. Uskuteční se v Malovaném sále Muzea Vysočiny Jihlava. Začíná v sedmnáct hodin.

Když mají ples hasiči, v kulturním domě to vždy vypadá jako v cukrárně

17. 2. 2019 | Hodice – K hasičskému plesu v Hodicích neodmyslitelně patří sladká tombola. Tu připravují už více než dvě desítky let tamní pekařky. Vstup do kulturního domu se tak v sobotu připomínal spíše vstup do cukrárny.

Původně jsem se chtěl živit hudbou, říká známý kameraman Tomáš Drdácký

17. 2. 2019 | Telč, Praha – Na začátku byl studentský amatérský slaďák, na konci pak spolupráce s mnoha zvučnými jmény světové kinematografie a účast na známých českých seriálech a filmech. To se podařilo kameramanovi Tomášovi Drdáckému z Telče, kterého si zvou, když je třeba točit pod vodou.

To tu ještě nebylo. Třešť se chystá na historické slavnosti 670. výročí

16. 2. 2019 | Třešť – V Telči, v Brtnici nebo v Jihlavě už mají bohaté zkušenosti, zato pro Třešť to bude celkem novinka. Řeč je o historických slavnostech, které se letos chystají při příležitosti 670. výročí první písemné zmínky o městě.

Vratné kelímky nabízí už i v Jihlavě. Kavárny se před zavedením novinky pohádaly

16. 2. 2019 | Jihlava – V boji proti vytváření zbytečného odpadu pokročilo šest jihlavských kaváren. Tento týden začal běžet projekt vratných kelímků. O to, díky komu začal projekt fungovat, vedly kavárny spor.

OBRAZEM: Radnice dává prostor lidem, dočkala se kritiky

16. 2. 2019 | Jihlava - Pondělní odpoledne patří mezi ty chladnější, nicméně ani to neodradilo několik desítek lidí vyrazit na setkání s představiteli radnice za Rodinným parkem Robinson. Neměli to ale daleko, vesměs se jedná se o obyvatele domů z obou břehů řeky. A k plánům mají co říct.

Letošní leden byl v Jihlavě velmi chladný

16. 2. 2019 | Jihlava – Průměrná teplota v lednu byla v Jihlavě pod bodem mrazu, informoval Český hydrometeorologický ústav.

Telčská orlovna opět ožije

15. 2. 2019 | Telč - V telčské orlovně, která postupně prochází rekonstrukcí, bude o víkendu pěkně živo. V sobotu se tam koná farní karneval se zábavným programem pro celou rodinu. Začátek je ve 14 hodin.

OBRAZEM: Ledoví krasavci se ještě nevzdávají

15. 2. 2019 | Jihlavsko - Slunce svítilo a hřálo, teploměr ukazoval deset stupňů nad nulou a sníh pomalu mizel z polí. Takové bylo páteční odpoledne na Jihlavsku.

U rybníka, kterému daly jméno, jsou teď desítky nových pařezů

15. 2. 2019 | Řásná - Na hrázi Velkého Pařezitého rybníka šly k zemi desítky stromů. Zbyly po nich jen pařezy, a tak teď ještě více vyniklo pojmenování jednoho z nejčistších přírodních koupališť na Vysočině. To vše kvůli plánované rekonstrukci, kterou během letošního roku chystá Agentura ochrany přírody a krajiny ČR.

Myslel jsem, že školu nebudu potřebovat. Byla to chyba, říká bývalý žák

15. 2. 2019 | Jihlava – V dětském domově se školou se starají o děti s poruchami chování. Žáci většinou později sami přijdou na to, že vzdělání je pro život důležité. Učitelé jsou v tomto případě zejména muži.

V Telči bude další filmová lahůdka

15. 2. 2019 | Telč – Epicentrum a Tři dary. To jsou dva zhruba půlhodinové dokumenty, které v pátek 15. února lidé uvidí ve filmovém klubu Univerzitního centra Telč. Tentokrát se bude vše točit kolem tématu Češi pomáhají. Akce začíná v univerzitní knihovně v 19. 30 hodin.

Pořadatelé lákají na sladkou tombolu

15. 2. 2019 | Hodice - Tradiční Hasičský bál se v sobotu 16. února uskuteční v kulturním domě v Hodicích. K tanci a poslechu zahraje kapela Garde, která k plesu v Hodicích patří už léta. Stejně jako sladká dortová tombola, kterou chystají místní ženy.

Psychocentrum letos slaví

15. 2. 2019 | Jihlava – Už patnáct let pomáhá Psychocentrum – manželská a rodinná poradna Kraje Vysočina, která má pracoviště v Jihlavě, Pelhřimově, Havlíčkově Brodě, Žďáru nad Sázavou i v Třebíči. A při této příležitosti se v úterý 26. února uskuteční konference s názvem Současné proměny rodiny.

OBRAZEM: Hejtman přečetl dětem ze školky pohádku

15. 2. 2019 | Jihlava – Děti z jihlavské Mateřské školy Seifertova 6 přivítaly včera vzácnou návštěvu. Pohádku jim přišel přečíst hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek (ČSSD).

OBRAZEM: Na nový semafor si lidé časem zvyknou

15. 2. 2019 | Jihlava – Přesně před týdnem byl na odbočení z Žižkovy ulice na Hradební v krajském městě instalován nový semafor. Kritika z řad veřejnosti na sebe nenechala dlouho čekat.

Na 103. km D1 na Prahu bude v noci omezen provoz kvůli opravám

14. 2. 2019 | Humpolec - Na 103. kilometru dálnice D1 směrem na Prahu bude v noci na pátek uzavřen pravý jízdní pruh kvůli opravám výtluků. Práce v tomto úseku poblíž Větrného Jeníkova začnou dnes ve 20:00. Hotové musejí být nejpozději do 06:00 v pátek, řekl mluvčí Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Jan Rýdl. Omezení se bude týkat přibližně 600 metrů dálnice.

V sobotu se bude čepovat Kamenický zabiják

14. 2. 2019 | Kamenice u Jihlavy – Speciální pivo, ty nejlepší zabijačkové speciality a příjemné posezení v teple. To všechno slibuje akce, která se v sobotu od deseti hodin dopoledne uskuteční ve dvoře kamenického pivovaru.

Průvodce z nemocnice Lubomír Dvořáček zabodoval. Získal cenu

14. 2. 2019 | Jihlava – Lubomír Dvořáček je už tři roky průvodcem v jihlavské nemocnici. Denně poradí desítkám lidí, kteří kvůli opravám interního pavilonu a stěhování ambulancí i oddělení nevěděli, kudy se vydat. V celorepublikové soutěži Bezpečná nemocnice se jihlavská nemocnice díky němu umístila na čtvrtém místě.

Zdroj: Jihlavský deník - zprávy - jihlavsky.denik.cz
12:19:12 | 18.02.2019Vysočinská záchranka má nové vozidlo pro mimořádné události a velké nehody

KRAJ VYSOČINA - Speciálně upravený FORD Ranger využívá od začátku roku Zdravotnická záchranná služba Kraje Vysočina. "Je určeno především ke zvládnutí a řešení mimořádných událostí, jako jsou hromadná neštěstí, rozsáhlé dopravní nehody, ale i k ...

Vysočina pošle téměř 29 miliónů korun dopravcům na platy řidičů

15.02.2019 | Z regionu

KRAJ VYSOČINA v letošním roce navýší příspěvek dopravcům zajišťujícím na území regionu základní dopravní obslužnost v linkové autobusové dopravě - dop ...

Nevíte kam s dětmi na jarní prázdniny? Zámek Žďár nad Sázavou nadchne vás i vaše ratolesti

14.02.2019 | Kultura

ŽĎÁR NAD SÁZAVOU - Chcete děti pořádně zabavit, unavit a zároveň byste rádi, aby se i něco zajímavého dozvěděly? Zamiřte na žďárský zámek, kde se stál ...Pondělí 18.2.2019
Kraj Vysočina
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Google+ Sdílet na Twitteru


Copyright © 1/2009-2019 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.