JihlavaDnes.cz
JihlavaDnes.cz » Zpravodajství » Z regionu » Jihlavský deník - zprávy

Z regionu

Jihlavský deník - zprávy Zdroj: Jihlavský deník - zprávy |

Noční klid nebude platit pro cyklisty

25. 4. 2019 | Jihlava – Jihlavští zastupitelé schválili výjimky z doby nočního klidu. Při dvou desítkách akcí bude noční klid zkrácený a dvě noci pak nebude vůbec.

V Polné se budou děti učit podle montessori principů

25. 4. 2019 | Polná – Rodiče, kteří hledají alternativu ke klasické výuce, mohou nyní své děti zapsat do nové školy v Polné založené na motessori principech. Setkání pro všechny zájemce se uskuteční v Meruzalce ve Středisku volného času (SVČ) Polná ve čtvrtek 25. dubna od 16 do 17.30 hodin. Zápisy prvňáčků jsou tam v plánu v pátek 26. dubna od 15 od 17 a v sobotu 27. dubna od 10 do 14 hodin, do školy ale mohou přestoupit i žáci z vyšších ročníků. ...

Zavedení jednotného systému v nemocnicích provází spory

24. 4. 2019 | Vysočina – Zdálo se, že po roce příprav a dvou letech soutěžení budou mít od letoška nemocnice na Vysočině jednotný informační systém. Situace se ale zkomplikovala.  

Šmejdi nutí lidem "levnou" elektřinu

24. 4. 2019 | Vysočina – Je to známá scéna. Ozve se zvonek a za dveřmi stojí neznámý člověk. V minulosti se jednalo o prodavače vysavačů nebo pojišťovací agenty, nyní jde o lidi s takzvaně výhodnou nabídkou elektřiny či plynu. Důvěřivé osoby se mohou snadno dostat do problémů.

Odpůrci úložiště míří do Dolní Cerekve. Představí další plány

24. 4. 2019 | Dolní Cerekev – Starostové šesti obcí na Jihlavsku a Pelhřimovsku opět chtějí zabránit vybudování hlubinného úložiště radioaktivních odpadů v lokalitě Hrádek na Čeřínku.

Vítr vyhnal oslavy Dne Země v Jihlavě pod střechu

23. 4. 2019 | Jihlava /FOTOGALERIE/ - Nevyšlo počasí. Silný vítr narušil oslav Dne Země na jihlavském náměstí. Většina stánků se tak přesunula do prostor jihlavské radnice.

Lidé se seznámí s tím, jak Evropa chrání přírodu

23. 4. 2019 | Kněžice /FOTO/ – Ti, kteří v neděli 28. dubna zamíří na oslavy Dne Země do ekocentra v bývalé lesovně nad Novou Brtnicí, se dozví více o ochraně přírody ve státech Evropské unie.

Zájem o ZOO byl extrémní

23. 4. 2019 | Jihlava – Krásné jarní počasí přilákalo o Velikonocích do jihlavské zoologické zahrady tisíce lidí. Dva dny návštěvnost dokonce atakovala pět a půl tisíce osob.

Luka se nechtějí vzdát stromů na náměstí

23. 4. 2019 | Luka nad Jihlavou – Náměstí bez stromů nechtějí v Lukách nad Jihlavou. Javory ale už nevydrží dlouho a s vysazením nových stromů to bude problematické.

Zbourají školu, aby měli školku

22. 4. 2019 | Střížov – Mateřská škola ve Střížově funguje v prostorách bývalé fary. V budoucnosti by se mohla přestěhovat, nejprve je ale nutné zbourat nevyužívanou budovu, kde bývala škola.

OBRAZEM: Náměstí ožilo oslavami Velikonoc

21. 4. 2019 | Jihlava – Odpoledne na Bílou sobotu je velmi teplé, připomíná spíše léto. Počasí jako stvořené pro návštěvu centra horácké metropole, kde právě probíhá oslava Velikonoc.

Věřící oslavili Velikonoce

21. 4. 2019 | Jihlavsko – Po celém Jihlavsku se v sobotu večer konala Velikonoční vigilie, při které se opět rozezněly zvony a varhany. V Lukách nad Jihlavou začínala v devět večer a věřící zaplnili místní kostel.

Každý okamžik píše krásný příběh, říká cestovatel Jakub Skočdopole

20. 4. 2019 | Polná – Můžete ho potkat na nejrůznějších akcích, kde jako Kašpar Kuba svými kejklemi dokáže ohromit velké i malé diváky. Loni v létě zaujal vtipným rekordem, kdy se mu podařilo vytvořit superdlouhou špagetu z cukety. Nedávno se podílel mimo jiné také na výrobě speciálních hracích karet s čerty a polenskými strašidly. 

Nově lze třídit i plechovky a nápojové kartony

20. 4. 2019 | Jihlava – Jihlavští zastupitelé schválili novou vyhlášku, podle které je nyní možné házet do kontejnerů na plast také kovy a nápojové kartony.

Radnice vyzývá Jihlavany k sázení stromů. Kvůli boji s kůrovcovou kalamitou

20. 4. 2019 | Jihlava – Také horácká metropole se potýká s kůrovcovou kalamitou, v místní části Zborná a u dálničního přivaděče rychle mizí napadené stromy.

Toulání po hvězdách tito srdcaři Jihlavě nabízí už patnáct let

19. 4. 2019 | Jihlava – Už patnáct let v Jihlavě pořádají přednášky, pozorování na historické bráně Matky Boží anebo velmi oblíbený astronomický tábor. A zahálet rozhodně nebudou ani v letošním jubilejním roce. Rádi by totiž opět po letech otevřeli téma týkající se výstavby hvězdárny v krajském městě.  

V K-centru oslavili dvacet let. Přijela i dokumentaristka Třeštíková

19. 4. 2019 | Jihlava – K-centrum, které které pomáhá drogově závislým, oslavilo dvacet let. V úterý se oslav zúčastnila i dokumentaristka Helena Třeštíková, bývalý národní protidrogový koordinátor Jindřich Vobořil nebo jihlavská primátorka Karolína Koubová (Fórum Jihlava).

Telečská ulice je opět rozkopaná. Kvůli poruše kanalizace

19. 4. 2019 | Jihlava – Jihlavská radnice informovala o problémech na Telečské ulici. Pod ulicí, která má necelý rok nový povrch, totiž došlo k poruše kanalizace.

Tip Deníku: Lidé mohou nakoupit na dobročinném jarmarku

19. 4. 2019 | Telč – Ovčí rouno, dobroty bez cukru, rukodělné výrobky. To všechno a mnoho dalšího si můžete na Bílou sobotu koupit na dobročinném jarmarku Sdílení, který se uskuteční od deseti do šestnácti hodin na telčském zámku.

OBRAZEM: Za volantem jedině po nealko pivu

18. 4. 2019 | Jihlavsko - Dostali nealko. Policisté na Vysočině se i letos zapojili do preventivního projektu Řídím, piju nealko pivo. Hlídky byly včera mezi devátou a desátou hodinou dopoledne v Tyršově ulici v Polné a poté od jedné do třetí hodiny odpolední na silnici I/38 v Čížově ve směru na Jihlavu.

Zdroj: Jihlavský deník - zprávy - jihlavsky.denik.cz
12:14:25 | 25.04.2019Zákon o realitním zprostředkování prošel prvním čtením v Poslanecké sněmovně ČR

Poslanci během dnešního jednání schválili v prvním čtení nový zákon o realitním zprostředkování. Ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová chce touto změnou zkvalitnit vztahy mezi realitními zprostředkovateli a jejich klienty a přiblížit podmínky ...

Humpolec má Rákosníčkovo hřiště

24.04.2019 | Z regionu

Město Humpolec se v sobotu rozrostlo o Rákosníčkovo hřiště. Nové dětské hřiště, které postavila společnost Lidl, stojí v ulici Lnářská. Lokalita přito ...

Integrovaný regionální operační program má k dispozici v aktuální výzvě 2,5 miliardy na zateplení bytových domů

23.04.2019 | Z regionu

Vlastníci bytových domů, společenství vlastníků jednotek a bytová družstva mohou stále získat dotace na zateplování bytových domů. IROP (Integrovaný r ...Čtvrtek 25.4.2019
Kraj Vysočina
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Google+ Sdílet na Twitteru


Copyright © 1/2009-2019 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.