JihlavaDnes.cz
JihlavaDnes.cz » Monitor zpráv » Z regionu » Jihlavský deník - zprávy

Z regionu

Jihlavský deník - zprávy Zdroj: Jihlavský deník - zprávy |

Bezpečí v centru: náměstí v Jihlavě hlídá samostatná hlídka městských strážníků

21. 9. 2021 | Stále častější zprávy o nebezpečném centru Jihlavy řešili v závěru svého úterního zasedání také jihlavští zastupitelé. Otázku otevřel opoziční Zdeněk Faltus, jenž má zprávy, že došlo k přepadení, útokům a okradení lidí. Ptal se, jestli bude městská policie více vidět v ulicích. „Chtěl bych se zeptat, jestli vedení města vnímá tuto situaci a budeme to řešit společně,“ řekl.

Napříč okesy: Josef Vomela z Jamného našel kořeny svého rodu u Přibyslavi

21. 9. 2021 | Josef Vomela z Jamného je velmi aktivní. Jeho zájem o historii ho vedl k úvaze, jak a kde asi vzniklo jeho příjmení. A rozhodl se to zjistit.

Řidiči kamionů si za jízdy čtou. Policie je na Vysočině sleduje z autobusu

21. 9. 2021 | Telefonování, psaní zpráv, jízda bez zapnutého pásu a nepřiměřeně vysoká rychlost. Takové jsou nejčastější příčiny dopravních nehod na Vysočině. Právě na dodržování dopravních předpisů se zaměřili policisté při mimořádné rozsáhlé kontrole na dálnici D1. Do akce nasadili mimo jiné autobus v civilním provedení.

KOMENTÁŘ: Ohleduplnost. To je, oč tu kráčí

21. 9. 2021 | Schváleno. Od příštího roku budou muset řidiči při objíždění cyklistů dodržovat metr a půl, rozhodli zákonodárci. Reakce řidičů na sebe nenechaly dlouho čekat. Zkritizovali novelu zákona, poslance, chování i oblečení cyklistů, jen nějak zapomněli začít od sebe. I když je úsek silnice rovný a přehledný, málokdo objede cyklistu tak, že má pravá kola auta na středové čáře. To je totiž zhruba ten metr a půl. ...

Až 320 kilometrů v hodině? Lidé se ptali na vysokorychlostní trať přes Vysočinu

20. 9. 2021 | /FOTO/ Z Jihlavy do Brna za 39 minut a do Prahy za 52 minut budou lidé jezdit po vysokorychlostní trati, která by mohla být hotová už za jedenáct let. Ve virtuální kavárně, kterou pořádala jihlavská radnice, to řekl Marek Pinkava, který ve Správě železnic připravuje trasu Praha – Brno – Ostrava.

Vývoz odpadu i v neděli, noví údržbáři. Úklid v Jihlavě se má výrazně zlepšit

20. 9. 2021 | Přeplněné odpadkové koše o jihlavském nedělním ránu už budou brzo minulostí. Jihlavská radnice začíná se zlepšováním úklidu města.

První byla maminka zavražděného syna, říká šéf Bílého kruhu bezpečí v Jihlavě

19. 9. 2021 | /ROZHOVOR/ Jihlavská pobočka Bílého kruhu bezpečí pomáhá už deset let obětem trestných činů. Poskytuje pomoc po stránce psychologické, právní a třeba i tím, že oběť doprovodí na policii. Jednatel Antonín Křoustek pak rád předává užitečné informace. Třeba i o tom, že oběti napadení mohou dostat desítky tisíc od státu. „Není potřeba nikde jezdit, stačí kontaktovat naší poradnu, my se o vše postaráme,“ říká.   ...

Dobrovolníků na Jihlavsku je málo, podpořit je proto chce i Kraj Vysočina

19. 9. 2021 | Scházím se s klientem, nemyslím, že někomu zvlášť pomáhám. Jednoduše to beru tak, že chodím za kamarádem, svěřil se Tomáš Mrtka z Chotěboře. Jeden z těch, kteří se rozhodli věnovat svůj čas zdarma druhým jako dobrovolníci.

Nová únikovka v Brtnici: lidé budou s žalářníkem prchat ze sklepení zámku

18. 9. 2021 | Je nejhezčí, co v republice je. Alespoň co jsem já mohla vidět. Tak okomentovala novou únikovou hru Reliquie v útrobách brtnického zámku Gabriela Valdštejn, vnučka hraběnky Gabriely Valdštejn – Vartenberk. Její účast na představení hry nebyla náhodná, právě šlechtický rod Valdštejnů v Brtnici v minulosti sídlil.

Cestářské rodeo: jízda zručnosti v Jihlavě ukázala, že jsou na zimu připraveni

17. 9. 2021 | Již tradiční akcí na začátku září je Cestářské rodeo, při které silničáři ukazují, že jsou na blížíí se zimu připraveni.  

Potřásli si rukama: Česko načalo v Brně spolupráci s Tanzanií

17. 9. 2021 | Zpečetění nové začínající spolupráce. Na to si v brněnské vile Löw-Beer podali ruce tanzanský velvyslanec Abdallah Possi s náměstkem jihomoravského hejtmana Jiřím Nantlem.

Muže na poli u Puklic přejel traktor. Záchranáři spěchali na pomoc. Cvičně

17. 9. 2021 | /VIDEO/ Pojďte honem, dělejte. Já jsem ho neviděl, couvnul jsem a on tady ležel. Kde jste tak dlouho, vypadá to hrozně. Tak křičí muž, který se sklání nad osobou přejetou traktorem s žací lištou.

Vydržte do konce října: oprava mostu mezi Jihlavou a Pelhřimovem finišuje

17. 9. 2021 | Už mě to nebaví. Každé léto se na silnici mezi Jihlavou a Pelhřimovem něco opravuje a já poznávám krásy Vysočiny z objízdných tras. Tak hovoří o opravách mostu u Dvorců Jiří Sobotka, který jede trasu mezi dvěma okresními městy několikrát do týdne.

Zase v karanténě: covid na Vysočině posílá domů celé třídy

17. 9. 2021 | Až do pátku v karanténě. Prvňáci ze základní školy Bohuslava Reynka v Lípě na Havlíčkobrodsku museli kvůli covidu zůstat doma. „Bylo rozhodnuto o karanténním opatření pro vaše dítě, které se stalo rizikovým kontaktem. Lhůta karantény je vyměřena od data posledního kontaktu dítěte s pozitivním,“ stojí na webových stránkách jedné z několika škol na Vysočině, která musela omezit výuku.

Miliony pro úředníky: opozice kritizovala financování novostavby krajského úřadu

16. 9. 2021 | Přesun dvakrát 40 milionů určených pro školství a zdravotnictví na výstavbu nové budovy E krajského úřadu řešili na svém zasedání zastupitelé.

Varhanní festival chce pohladit duši. To všichni potřebujeme, říká pořadatel

16. 9. 2021 | Čtyři mimořádné koncerty v Humpolci, Lukách nad Jihlavou a v Novém Městě na Moravě nabídne historicky první ročník festivalu Varhanní Vysočina, který se bude konat od 19. září do 10. října.

Jihlavská MHD bude jezdit v neděli zdarma, lidé si také zasportují

15. 9. 2021 | MHD v neděli zdarma, retrojízdy i sportovní aktivity chystá Jihlava v rámci Evropského týdne mobility, který se bude konat od 16. do 22. září.

Transport do Británie: obří nádrže projely Vysočinou, podívejte se

14. 9. 2021 | /VIDEO/ Obr na silnicích. Jižní Moravou projíždí od úterý náklad mimořádných rozměrů. Čtyři palivové nádrže míří pro elektrárnu z továrny v Kramolíně přes Moravský Krumlov, Pohořelice, Židlochovice a Břeclavsko k Hodonínu k hranicím se Slovenskem. Poté lodí do Velké Británie.

Práce u školy dělníci nestihli, pokračují při vyučování dětí. Berou na ně ohled

14. 9. 2021 | Nestihli to. Šibeniční termín dva měsíce se nepodařilo dodržet dělníkům a záchrana školy a školky v Dolní Cerekvi před vlhkostí pokračuje i na začátku školního roku.

Často ani nešli na policii ohlásit násilí. Pomáhá jim Bílý kruh. Deset let

14. 9. 2021 | Rozšířili jsme okruh zvlášť zranitelných obětí, kterým pomáháme, informoval Deník o změnách v legislativě případový manažer jihlavské pobočky Bílého kruhu bezpečí Ctibor Čepička. Organizace pomáhá všem obětem. Pozůstalým i svědkům. Zvlášť zranitelné oběti jako jsou například děti nebo senioři však často potřebují i následnou pomoc. Mívají přitom různé požadavky, někoho zajímá právní stránka případu, jiný potřebuje psychologickou pomoc. ...

Zdroj: Jihlavský deník - zprávy - jihlavsky.denik.cz
22:14:10 | 21.09.2021Zpravodajství JihlavaDnes.cz

Zastupitelé Jihlavy se sešli ke svému 21. zasedání v úterý 21. září

21. září 2021 od 10:00 jednali jihlavští zastupitelé. Výběr nejdůležitějších závěrů hlasování najdete zde a také na facebookovém profilu města ...

Startuje nová etapa programu Nová zelená úsporám, žadatelé můžou získat bonus až 200 tisíc korun

Rozšíření programu na bytové domy po celé ČR, sloučení s programem Dešťovka a vysoké bonusy za kombinaci více opatření nebo s kotlíkovými dotacemi, ...

Lidí trpících Alzheimerovou chorobou vloni přibylo, za pět let vzrostl jejich počet o čtvrtinu

Vloni se léčilo s Alzheimerovou chorobou 47 255 klientů VZP, z toho téměř 33 tisíc žen. V minulém roce přibylo pacientů výrazně méně, nižší záchyt nem ...

V nemléčné rýžové kaši značky Hami byly zjištěna přítomnost salmonely, varuje inspekce

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) nařídila společnosti Nutricia a.s., V parku 2294/2, 140 00 Praha, aby stáhla z celé tržní sítě nevyh ...

Mladík pod vlivem alkoholu nezvládl řízení a vyjel mimo vozovku, kde narazil do zábradlí

JIHLAVSKO - V neděli 19. září po půlnoci došlo v Nových Domkách k dopravní nehodě. Řidič vozidla BMW při odbočování dostal vlivem nepřiměřené rychlost ...Úterý 21.9.2021
Kraj Vysočina
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Partneři portálu | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2021 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.