JihlavaDnes.cz
JihlavaDnes.cz » Monitor zpráv » Z regionu » Jihlavský deník - zprávy

Z regionu

Jihlavský deník - zprávy Zdroj: Jihlavský deník - zprávy |

Do práce na kole jezdilo na Vysočině 1400 lidí, Jihlava je cyklistická velmoc

3. 7. 2022 | Rekordní byl letos na Vysočině zájem o tradiční květnovou výzvu Do práce na kole. Zapojilo se celkem 1 359 příznivců pohybu.

Začátek prázdnin v jihlavské zoo: podívejte se na krmení zvířat i ukázku dravců

3. 7. 2022 | Žirafy jsou nejvyšší na planetě. Nerady si lehají, mají na to dlouhé nohy. Ve stoje i spí, samice ve stoje rodí, říká chovatelka v jihlavské zoologické, zatímco jednoho ze samců krmí větví akátu. Druhý zrovna nemá chuť.

Svatba na hradě Roštejn: návštěvníci se vrátili do 14. století, podívejte se

2. 7. 2022 | Na svatební tabuli patří nejvíce slepice na zázvoru a šafránu. Slepice symbolizuje plodnost a zázvor a šafrán je pokrmem lásky a štěstí, říká Majdalenka, která zrovna chystá jídlo. Kostýmované prohlídky na hradě Roštejn letos změnily téma, dříve se návštěvníci vraceli do doby, kdy se páni z Hradce domlouvali, že založí hrad. Aktuální téma je o deset let mladší, je to svatba Heřmana, nejmladšího z nich. ...

Po kůrovcové kalamitě se Vysočina rekordně zalesňuje, nejhustěji v Česku

2. 7. 2022 | Ztráty byly obrovské a vysočinskou přírodu je kvůli kůrovci potřeba vyléčit. Loňský rok se proto nesl v duchu rekordního zalesňování. Největšího v Česku.

V Jihlavě je výstava bonsají, jednu z nich vypěstoval nevidomý Ondřej Zmeškal

1. 7. 2022 | Mezi bonsajisty na Vysočině je pěstitel, který je nevidomý a tento handicap není na bonsaji vůbec vidět. Naopak, je to jedna z nejhezčích rostlin, co je na výstavě. Tak hovoří bonsajista z Jihlavy Marek Hekrle o malém Buku lesním, kterou na výstavu zapůjčil nevidomý sportovec Ondřej Zmeškal z Třebíčska.

Na jihlavském přivaděči se budou zavírat pravé pruhy. Řidiči se zlobí

1. 7. 2022 | Od úterý pátého července se kvůli opravám na dálničním přivaděči uzavřou u Jihlavy všechny sjezdy a nájezdy včetně toho na dálnici. Řidiči nešetří kritikou. Nelíbí se jim zejména sladění oprav. 

Jako ve skleníku: z vedra zkolabovaly na Vysočině desítky lidí

1. 7. 2022 | Třiasedmdesátiletá Julie Brzobohatá v posledních dnech téměř nevychází z domu. Pokud se vydá ven, je to jedině brzy ráno. „Mám špatné srdíčko. Už i doma to není nic moc. Mám pocit, že každý rok je vedro větší a větší,“ svěřila se důchodkyně. Její slova dokládá množství výjezdů vysočinských záchranářů, které překonává i předchozí roky.

Kamiony z Jihlavy do Rakouska už musí platit mýto. Nařízení platí od pátku

1. 7. 2022 | Kamiony na cestě z Jihlavy přes Znojmo k hraničnímu přechodu Hatě už musí na silnici I/38 platit mýto. Povinnost pro ně začala platit v pátek prvního července. Dodatek vyhlášky o poplatku schválilo před časem Ministerstvo dopravy.

Na Vysočině lidé umírají o něco dříve. Přesto později než zbytek republiky

1. 7. 2022 | O čtyři měsíce u mužů a o osm měsíců u žen klesla oproti roku 2021 naděje na dožití na Vysočině. Kraj je přesto v této statistice při celorepublikovém srovnání druhý nejlepší.

Venkovní koupání v Jihlavě táhne, slavná minulost Pávova se ale hned nevrátí

1. 7. 2022 | Pláž plná slunících se lidí, ve vodě děti na nafukovacích matracích i na šlapadlech, dokonce i jeden příznivec windsurfingu. Tak vypadalo ještě před nějakými třiceti lety koupání na Pávově. K „jihlavskému moři“ tehdy jezdily plné autobusy a Jihlavané na to dodnes rádi vzpomínají.

Lovec dronů Eagle.One: otestovali ho ve věznici na Vysočině, podívejte se

30. 6. 2022 | Nepotřebuje jíst, pít, ani odpočívat. Nepolevuje v pozornosti, neváhá, nechybuje. Jakmile se v jeho rajónu objeví narušitel, rozpozná jej, vzlétne, rozprostře sítě a jako dravec jej zneškodní. Revolučního lovce dronů s označením Eagle.One představili ve středu pražští vědci a inženýři ve spolupráci s vězeňskou službou a konsorciem firem ve věznici v Rapoticích na Třebíčsku.

Pozor na vanilkovou zmrzlinu: kontrolou hygieniků z Vysočiny neprošly dvě ze tří

30. 6. 2022 | Více než polovina odebraných vzorků zmrzlin nevyhověla legislativním požadavkům, varovali krajští hygienici. „Jednalo se převážně o zmrzlinu vanilkovou, která je vyráběna nejčastěji,“ uvedla mluvčí Jana Böhmová.

Začíná nejrizikovější období v roce, varují vysočinští zdravotníci

30. 6. 2022 | Dva kamarádi si šli o prázdninách jen koupit pití. „David platil první a před obchodem měl ´skvělý´ nápad schovat se mi za zaparkované auto. Já jsem vyšel ven a myslel jsem, že běžel na hřiště. Rozeběhl jsem se taky a přes zaparkovaná auta neviděl, že jedno další zrovna přijíždí,“ popisuje svou příhodu z prázdnin stále ještě neplnoletý Martin z Jihlavska. „Měl jsem štěstí, narazil jsem projíždějícímu autu do dveří spolujezdce, ale byl jsem z toho vylekaný stejně jako řidič,“ dodává. ...

Za lemury do jihlavské zoo za korunu, stačí jednička na vysvědčení

30. 6. 2022 | Jednu korunu bude stát vstup do jihlavské zoologické zahrady každého, kdo předloží na pokladnách aktuální vysvědčení s alespoň jednou jedničkou. Speciální nabídka, kdy stačí i kopie vysvědčení, fotka v mobilu nebo slovní hodnocení, platí od čtvrtka třicátého června do neděle třetího července.

V Dobroníně budou mít už brzy nové hřiště, u školy ho využijí i dospělí

30. 6. 2022 | Nové hřiště za téměř sedm milionů u základní školy v Dobroníně je téměř hotové, dělníci už finišují.

Lezou všude. Zahrádkáři na Vysočině bojují se slimáky. Nejúčinnější jsou granule

30. 6. 2022 | Vypadalo to dobře. Teď je jich spousta a lezou odevšad, stěžují si zahrádkáři. Po několika suchých letech prší. Jenže voda svědčí slimákům. Hlavně odolným plzákům španělským, kteří na české zahrady přicestovali z jihu Evropy.

Hejtman Schrek: Vysočina není připravená na podzimní vlnu koronaviru

29. 6. 2022 | Covid neskončil a na podzimní vlnu nejsme připraveni, varuje hejtman Vysočiny Vítězslav Schrek.

Bouřka přinesla před 550 do Jihlavy smrt a zmar. Pak přišlo sucho a hlad

29. 6. 2022 | Nevídaná bouře zaskočila Jihlavu na konci června roku 1472. O svátku svatých Petra a Pavla způsobila veliký požár. Mnoho lidí uhořelo. Blesk uhodil do domu Petra Limburgra v ulici Matky Boží a během chvíle stály okolní domy v plamenech. Oheň zachvátil podle všeho domy v centru města na den přesně před 550 lety; v liturgickém kalendáři letos připadá svátek sv. Petra a Pavla na středu 29. června. „Oheň toho dne zapálil a spálil 67 největších domů, zahynulo 20 lidí,“ potvrdil roku 1901 v jihlavském ...

Kraj začal hledat firmu, která postaví obchvat Jihlavy. Už potřetí

29. 6. 2022 | Podle původních plánů měli touto dobou dělníci už pomalu dokončovat obchvat krajského města Vysočiny. Realita je ale diametrálně odlišná, krajští radní v úterý opět schválili veřejnou zakázku na stavební práce. Věří, že napotřetí už budou úspěšní.

Řidiči u Jihlavy od 5. července nesjedou z dálnice, ani se na ní nedostanou

28. 6. 2022 | Začátek prázdnin bude na silnicích komplikovat řada oprav a objížděk. Za velice problematické místo považuje policie dálniční přivaděč. Tam se navíc pátého července uzavřou sjezdy a nájezdy, mimo jiné i na dálnici.

Zdroj: Jihlavský deník - zprávy - jihlavsky.denik.cz
02:13:22 | 04.07.2022Zpravodajství JihlavaDnes.cz

Prodloužení projektu zaměřeného na autismus přinese v Kraji Vysočina další zkvalitnění péče

Podle původních plánů měly v těchto dnech finišovat klíčové aktivity projektu s názvem Zkvalitnění péče o osoby s poruchami autistického spektra v Kraji Vysočina. Do jejich uskutečňování však citelně zasáhla epidemie covidu, a tak realizační tým ...

RegioJet do Chorvatska jezdí nočním vlakem již každý den. Za červen noční spojení využilo 11 tisíc cestujících

Ode dneška 29. 6. je provoz nočních vlaků do Splitu a Rijeky rozšířen a až do září bude jezdit každý den. V září pak bude spojení v režimu 3x týdně. R ...

Na Vysočině vyroste Lidl Les. Tváří projektu, jehož cílem je vysadit 200 000 stromů, se stal cestovatel Jakub Vágner

Projekt Lidl Les skloubí výsadbu nového lesa s podporou tuzemských dodavatelů. Lidl totiž přispěje 1 Kč z nákupu vybraných výrobků privátní značky Náš ...

CzechTourism: Krásná místa v České republice, o kterých turisté moc neví

Znáte hrady a zámky Ctěnice, Manětín, Velké Meziříčí, Rychmburk, Tovačov, Bruntál, Strakonice nebo Bystřice pod Hostýnem? Ještě jste tam nebyli? Nejst ...

Krajské obchvaty pomohou uklidnit dopravu v dalších městech Vysočiny

Už na přelomu září a října letošního roku bude hotový severozápadní obchvat Velké Bíteše. Jak informoval náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast e ...Pondělí 4.7.2022
Kraj Vysočina
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Partneři portálu | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2022 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.