JihlavaDnes.cz
JihlavaDnes.cz » Monitor zpráv » Z regionu » Jihlavská drbna

Z regionu

Jihlavská drbna Zdroj: Jihlavská drbna |

Dukovanská elektrárna opět chystá letní autokino. Výtěžek z promítání přispěje dětem, které touží jet k moři

23. 7. 2024 | Také během letošního léta mohou zájemci přijet do areálu Jaderné elektrárny Dukovany (JED) na letní autokino. Filmy se tam v srpnu budou promítat na parkovišti, a to v každém počasí. Letos je v plánu sedm filmů. Promítání má navíc charitativní podtext.

Řidič trolejbusu v Jihlavě pomohl ženě, která upadla na přechodu. Zachoval se jako správný chlap, říká jedna z cestujících

23. 7. 2024 | Na jihlavský dopravní podnik dorazila poděkování od cestujících. Týkají se události, která se stala v pondělí 22. července dopoledne na trolejbusové lince G. Řidič Martin Kaláb poskytl první pomoc ženě, která upadla na přechodu v Žižkově ulici.

Pivaři zapláčou. Na silnici na Třebíčsku se řidiči v zatáčce vysypaly přepravky s pivem

23. 7. 2024 | K netradiční dopravní nehodě vyjížděli třebíčští policisté v pondělí 22. července po třetí hodině ranní. Řidiči nákladního vozidla značky Iveco se u obce Račice vysypaly pivní přepravky s lahvemi, a to po celé délce vozovky i mimo ni.

Zuzka skončila po nepovedeném zákroku na vozíku. Aby mohla aspoň chvíli zase stát, potřebuje pomůcku za tři sta tisíc

23. 7. 2024 | Do nemocnice šla Zuzana z Prahy na plánovaný ambulantní zákrok, bohužel se ale nepovedl a ona ochrnula na dolní polovinu těla. Lékaři jí řekli, že už nikdy nebude chodit, z invalidního vozíku má teď šanci se zvednout alespoň pomocí pasivního exoskeletu. Tuto rehabilitační pomůcku ale nehradí pojišťovna, vznikla proto sbírka, ve které se na ni skládá veřejnost.

Úložiště jaderného odpadu: Dolní Cerekev podává ústavní stížnost kvůli možné podjatosti ministerstva

23. 7. 2024 | Městys Dolní Cerekev na Jihlavsku podal ústavní stížnost kvůli dosavadnímu řešení námitky obcí o možné podjatosti ministra životního prostředí a jeho ministerstva v procesu přípravy stavby hlubinného úložiště radioaktivních odpadů. Ministerstvo vyřizuje žádosti Správy úložišť radioaktivních odpadů (SÚRAO) o stanovení průzkumných území pro úložiště. Mluvčí ministerstva Veronika Krejčí ČTK sdělila, že v současné chvíli situaci nebudou komentovat a počkají na posouzení stížnosti Ústavním soudem. ...

Na Třebíčsku havarovala cisterna, vezla hnojivo. Pro zraněného řidiče letěl vrtulník

23. 7. 2024 | Dnes ráno kolem osmé hodiny došlo na Třebíčsku k vážné dopravní nehodě. V nemocnici skončil řidič cisterny, která se převrátila na bok.

Některá vosí nebo sršní hnízda nechávají hasiče v ledovém klidu

23. 7. 2024 | Hasiči přijímají čím dál víc volání od lidí, kteří je potřebují k likvidaci vosích nebo sršních hnízd. V některých případech ale volají zbytečně, hasičů se nedočkají. Profesionálové totiž mají jasná pravidla, kdy musí vyjet.

Úsekové měření v Heleníně asi jen tak nebude. Projekční kancelář vyřizuje výtky stavebního úřadu, říká radnice

23. 7. 2024 | Vloni na podzim jsme naše čtenáře informovali o tom, že v Jihlavě přibude třetí místo, kde bude probíhat takzvané úsekové měření rychlosti. Dvojici Jihlavský tunel a kopec u Hosova doplní kopec poblíž Helenína. Kdy se tak ale stane, je zatím nejisté.

POLITICKÁ KORIDA: Jihlavský Vodní ráj čeká velká modernizace. Co aquaparku nyní nejvíce chybí?

22. 7. 2024 | Výrazná modernizace čeká největší aquapark na Vysočině, jihlavský Vodní ráj. Vznikne tam saunový svět, bazén se slanou vodou pro nejmenší a také bezbariérový přístup. Tato novinka v krajském městě Vysočiny byla tématem dalšího dílu naší pravidelné rubriky Politická korida, do níž se se svým názorem zapojují jihlavští zastupitelé.

První zápas jihlavským fotbalistům nevyšel, Brnu opět podlehli

22. 7. 2024 | Pět zápasů v řadě FC Vysočina na Brno nestačil a nevedlo se mu ani na startu nového ročníku Chance Národní Ligy. Jihlava v první předvedla velmi dobrý ofenzivní výkon, ale na Sváčka nevyzrála. Naopak Janetzký už ve 4. minutě pálil nechytatelně. Po vyloučení stopera Štětky měli hosté v poslední čtvrthodině ulehčenou úlohu a svému vedení dali konečnou podobu 0:2 (0:1).

FOTO: 400 let starý dub v Třebíči bojuje o titul Strom roku 2024. Stojí nedaleko Palečkova mlýna

22. 7. 2024 | Také Vysočina má v anketě Strom roku svého finalistu. S číslem pět soutěží dub letní, který je starý zhruba 400 let a najdeme jej u Palečkova mlýna v Třebíči - Sokolí. Strom může podpořit veřejnost, hlasování bylo spuštěno právě dnes.

U Třeštice se bouralo, zraněnému řidiči pomohla žena. Hledá ji teď policie, hlásit se mohou i další svědci

22. 7. 2024 | Jihlavští policisté šetří dopravní nehodu, která se stala na začátku července v katastru obce Třeštice. Policisté teď hledají důležité svědky včetně ženy, která pomáhala zraněnému řidiči.

Hospodaření krajských nemocnic na Vysočině se v posledních letech zlepšilo, roste ale tlak na vyšší mzdy

22. 7. 2024 | Hospodaření krajských nemocnic na Vysočině se v posledních letech zlepšilo, zároveň ale vzrostl tlak na zvyšování mezd a odměňování. Průměrná měsíční mzda lékařů za práci včetně přesčasů je sto pět až sto deset tisíc korun.

Česko v týdnu na čas opustí tropické teploty. Ty by se pak měly vrátit během víkendu

22. 7. 2024 | V nadcházejícím týdnu by si Česko mohlo na čas odpočinout od tropických teplot z minulých dní. Nejchladněji bude ve středu a čtvrtek, kdy denní maxima nepřekročí 25 stupňů, a ráno ve čtvrtek a v pátek bude na mnoha místech i méně než deset stupňů. Ojediněle se objeví i přeháňky. O víkendu se ale opět vrátí vedro. Vyplývá to z týdenní předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) a jeho informací na síti X. ...

Dvacet milionů pro malého Vilíka z Brna se vybralo. Peníze poslalo přes 25 tisíc lidí z celé republiky

22. 7. 2024 | Roční Vilík z Brna trpí vzácným neurodegenerativním onemocnění, které trápí zhruba třicet lidí na celém světě. Onemocnění neustále zhoršuje Vilíkův zdravotní stav, naději však představuje speciální genová terapie. Léčba, která stojí 20 milionů korun, je podle lékařů Vilíkovou jedinou šancí. Lidé z celého Česka se na malého chlapečka začali skládat v probíhající sbírce. Její cíl se poměrně rychle podařilo naplnit, k nedělnímu ránu se vybralo celkem 20 187 582 korun. ...

Opilý muž napadl na ulici ženu, situaci museli zachraňovat policisté

22. 7. 2024 | Náročnou službu měli v noci ze čtvrtka na pátek třebíčští policisté, po jedenácté večerní řešili totiž oznámení, kdy opilý muž nejprve vulgárně urážel ženu a následně jí napadl.

Zastávka MHD u zoologické zahrady by usnadnila orientaci i dostupnost. Město ji vybuduje

21. 7. 2024 | Jihlavská zoologická zahrada je jednoznačně nejvíce navštěvovaný turistický cíl na Vysočině. O prázdninách je to jasně vidět na parkovišti, které je zkrátka plné. Vedení města i proto nechá vybudovat zastávku MHD, o které se mluví už roky.

Žďár nad Sázavou v srpnu oslaví 30 let od zapsání Zelené hory do seznamu UNESCO, zazpívá Vojtěch Dyk

21. 7. 2024 | Žďár nad Sázavou v srpnu připomene 30 let od zapsání poutního kostela svatého Jana Nepomuckého na Zelené hoře na seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO.

Seniorka předjížděla ve špatnou chvíli. Havárie pěti aut vyjde na více než dvě stě tisíc

21. 7. 2024 | Policisté v Havlíčkově Brodě nadále šetří dopravní nehodu s účastí pěti aut, ke které došlo v pátek 19. července před půl desátou dopoledne.

Na Vysočině budou letos opravené krajské silnice poškozené při modernizaci D1

21. 7. 2024 | Na Vysočině bude letos opraveno přibližně 30 kilometrů krajských silnic, které byly poškozené při rekonstrukci dálnice D1. Po některých se převážel stavební materiál, jiné fungovaly jako objízdná trasa. Opravy budou stát zhruba 130 milionů, ze tří čtvrtin je zaplatí stát.

Zdroj: Jihlavská drbna - jihlavskadrbna.cz
02:17:03 | 24.07.2024Zpravodajství JihlavaDnes.cz

Firmy na Vysočině mohou získat až 600 tisíc korun na podporu inovací. Příjem žádostí startuje 29. července 2024

Pro firmy podnikající v oborech zpracovatelského průmyslu se sídlem nebo pobočkou na Vysočině, kraj v programu Inovační vouchery 2024 vyčlenil 2,4 milionu korun. Dotaci lze využít na nákup znalostí a služeb od vědecko-výzkumných institucí, ...

Kraj Vysočina zlepšuje kvalitu života osob s poruchami autistického spektra

Oblast zkvalitňování sociálních služeb je pro Kraj Vysočina prioritou. "Aktuálně kraj začíná pracovat na vytvoření návodného manuálu, který by měl pom ...

ŘSD: První půlka nové okružní křižovatky v Jihlavě - Pávově je hotová

Silničáři právě dokončili první polovinu budoucí okružní křižovatky na silnici I/38 v Jihlavě - Pávově, která nahradí dosavadní stykovou křižovatku s ...

Gymnázium Nové Město na Moravě bude mít vlastní domov mládeže

Gymnázium Vincence Makovského Nové Město na Moravě bude mít zhruba do tří let vlastní domov mládeže. Rada Kraje Vysočina tento týden odsouhlasila zámě ...

Kraj Vysočina ve spolupráci s Potravinovou bankou Vysočina předchází plýtvání potravinami

Ve Výdejnách se jednorázové tašky nahradí opětovně použitelnými. Krajský radní Pavel Hájek, do jehož gesce spadá oblast lesního a vodního hospodářství ...Středa 24.7.2024
Kraj Vysočina
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na X


Nastavení cookies | GDPR | Přidat zprávu, PR článek | O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2024 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS InfoDnes