JihlavaDnes.cz
JihlavaDnes.cz » Monitor zpráv » Kultura a volný čas v regionu

Kulturní zpravodajství z regionu | Jihlava a Kraj Vysočina

Tomáš Töpfer na Vysočině: oblíbený četník vzpomínal v kavárně nejen na humoresky

22. 11. 2022 | Haló, tady Četnická pátrací stanice Brno, u telefonu Arazím. Hláška z populárních Četnických humoresek určitě naskočila návštěvníkům Kavárny Chotěboř, když do místnosti vstoupil Tomáš Töpfer (71). Povídání s oblíbeným hercem bylo dalším z řady setkání v chotěbořské kavárně.  

Zemřel jazzový hudebník a skladatel Pavel Smetáček. Bylo mu 82 let

20. 11. 2022 | Ve věku 82 let v neděli zemřel klarinetista, saxofonista a skladatel Pavel Smetáček. Úmrtí vedoucího souboru Traditional Jazz Studio ČTK oznámila jeho rodina V letech 1994 až 1998 působil Smetáček také jako diplomat na českém velvyslanectví v Římě.

Most ani Okresní přebor Prušinovský nepřekonal. Grand Prix chybí větší zrychlení

20. 11. 2022 | Seriál Most! mu zajistil nehynoucí slávu. Ale také velká očekávání s každým dalším projektem. Což se aktuálně týká černé komedie Grand Prix, kterou Jan Prušinovský od čtvrtka představuje v kinech. Je zábavná a o třídu výš než mnohé domácí komedie, zůstává ale průměrnou hříčkou.

KVÍZ: Mikoláš Aleš. Co víte o životě slavného umělce o jeho díle?

19. 11. 2022 | Mikoláš Aleš je známý především jako autor lunet pro Národní divadlo v Praze. Poté, co opustil malířskou kariéru, se začal živit jako ilustrátor časopisů a knih. Proslulé jsou třeba i jeho malby na fasádách domů. Jeho osobností se nechal Jaroslav Seifert inspirovat k napsání sbírky básní Šel malíř chudě do světa. 18. listopadu uplynulo 170 let od narození slavného umělce.

KVÍZ: Václav Havel, Národní a pendreky. Jak dobře znáte sametové filmy?

17. 11. 2022 | Osudové příběhy, dokumentární reflexe i hříčky, kde se dějinné události dějí třeba omylem. 17. listopad, jehož 33. výročí si v těchto dnech připomínáme, našel barvitý odraz v dílech domácích filmařů. Kdo všechno hrál či nehrál Václava Havla? A jak tvůrci Sametovou revoluci zatím uchopili? Vyzkoušejte si své divácké znalosti.

KVÍZ: Nakreslil Boba s Bobkem i Pata a Mata. Připomeňte si Vladimíra Jiránka

6. 11. 2022 | Vladimír Jiránek byl jedním z našich nejvýznamnějších kreslířů, karikaturistů a ilustrátorů. Za své dílo dostal od prezidenta medaili Za zásluhy, ovšem mnohem větším oceněním pro něj jistě byl smích, který dokázal vykouzlit na tváři milovníků jeho kreslených vtipů. Zemřel před deseti lety.

Mimořádný koncert: v Jihlavě vystoupí zpěváci z Národního divadla

3. 11. 2022 | Mimořádný koncert festivalu Varhanní Vysočina přivábí do Jihlavy sólisty a stálé hosty Národního divadla v Praze. Bude se konat v neděli šestého listopadu od šesti hodin večer v kostele svatého Ignáce z Loyoly v Jihlavě.

Listopadové knižní hity: Miss Dior, divoké devadesátky i pohled na Slovensko

3. 11. 2022 | Podle jedné pranostiky se na počátku listopadu teplo se zimou hádá. Pokud nemáte rádi hádky, přečtěte si zatím knížku. Tady je několik tipů.

Robert Křesťan z Druhé trávy: Myslím si, že v sobě máme ještě jedno album

2. 11. 2022 | Kapela Druhá tráva vyšla z bluegrassu, ale postupem času se inspirovala tím nejlepším ze všech možných žánrů. V roce 2020 se na desce Díl první spojila s producentem Eddiem Stevensem – anglickým partnerem slovenské zpěvačky Jany Kirschner, jenž má za sebou spolupráci s Fat Boyem Slimem či skupinou Moloko. Nyní přichází po vynucené pauze Díl druhý: zvláštní album plné nečekaných momentů, které překvapily i frontmana Druhé trávy, zpěváka a textaře Roberta Křesťana. ...

Princ Mamánek: pokus o jinou pohádku. Jan Budař doplatil na velké ambice

1. 11. 2022 | Myšlenkou aktuální, výtvarně nápaditý, zpracováním rozpačitý. Takový je Princ Mamánek, celovečerní autorský a režijní debut herce a hudebníka Jana Budaře, který se ve své moderní pohádce trefuje do mazánků z mama hotelů. Což je jistě záslužná věc. Nejen třicátníci, ale nezřídka i čtyřicátníci si dnes s oblibou hoví v domácnosti starých rodičů, kteří nemají to srdce vykopnout milánky nekompromisně do světa. ...

Zdroj: jihlavsky.denik.cz | Další zprávy »
06:13:15 | 27.11.2022

Neděle 27.11.2022
Kraj Vysočina
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


Copyright © 1/2009-2022 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.