JihlavaDnes.cz
JihlavaDnes.cz » Monitor zpráv » Kultura a volný čas v regionu

Kulturní zpravodajství z regionu | Jihlava a Kraj Vysočina

VIDEO: Koncert Dagmar Peckové zahájil sbírku na opravu studnických varhan

20. 6. 2021 | Opravu nepotřebují jen varhany, ale i naše duše. Přispějme na obnovu. Jde o budoucnost nás, našich dětí i vnoučat. Takový byl vzkaz šéfa senátu Miloše Vystrčila při zahájení veřejné sbírky na opravu varhan v kostele ve Vysokých Studnicích.

Havíři startují kulturu v Jihlavě: podívejte se, jak dětem sluší kostýmy

19. 6. 2021 | Tradiční průvody městem, koncerty, pouliční divadla, řada dobrot, dobročinný běh nebo tradiční Svatojánská pouť. To vše zahrnuje Havíření, kterému patří v krajském městě tento víkend.

Lidé se mohou se Šafránkovou rozloučit 25. června. Pohřeb bude jen pro rodinu

14. 6. 2021 | Veřejné rozloučení s herečkou Libuší Šafránkovou, která zemřela minulý týden ve věku 68 let, bude 25. června dopoledne v kostele sv. Anežky v Praze na Spořilově. Pohřeb se uskuteční ve stejný den odpoledne v kruhu rodiny a blízkých přátel. Na prostranství u kostela bude mít veřejnost možnost pohřeb sledovat na velkoplošných obrazovkách. 

Na vydání knih jsem našetřil z invalidního důchodu, říká hluchoslepý spisovatel

7. 6. 2021 | Děda už není Žďárák, on už je koudelníkův syn. Musel se přestěhovat k nám do Kutné Hory, sám už by to ve Žďáře nezvládl, směje se Dagmar Boussida, vnučka hluchoslepého spisovatele Františka Hynka. Z Vysočiny za ním před nedávnem putovalo významné ocenění. Se svou knížkou pro děti uspěl v anketě Skutek roku.

Chinaski potěší fanoušky z Třebíče už v červnu, v červenci zahrají v Jihlavě

2. 6. 2021 | Rok a půl. Tak dlouho si fanoušci skupiny Chinaski museli počkat na její koncert v Třebíči, který se kvůli nepříznivé covidové situaci musel třikrát odložit. Teď už je snad jisté, že hity jako Klára, Drobná paralela nebo Báseň zazní v Podzámecké nivě 19. června.

KVÍZ: Vyzkoušejte souboj znalců díla Járy Cimrmana

28. 5. 2021 | Ačkoliv je známý génius Jára Cimrman pouze fiktivní postavou, kterou stvořili Zdeněk Svěrák a Ladislav Smoljak, jeho divadelní kousky u nás patří k nejoblíbenějším. Znáte je dobře?

Iva Janžurová slaví významné jubileum, rodná Vysočina jí posílá přání

19. 5. 2021 | Herečka Iva Janžurová, která se 19. května roku 1941 narodila v Žirovnici na Pelhřimovsku tamní učitelské rodině, slaví ve středu významné jubileum. Mezi gratulanty, kteří herečce přejí k jejím osmdesátým narozeninám, tak nechybí ani zástupci žirovnické radnice. „Víme o tom a za město jsme paní Janžurové poslali blahopřání. Jinak jsem k tomu v Žirovnici nic nechystali, protože to ani nešlo,“ poznamenal starosta Žirovnice Milan Šmíd. ...

Stolní tenis i slunečník: Léto s gustem letos potrvá v Jihlavě dva měsíce

18. 5. 2021 | Kuželky, petanque a další hry se letos o prázdninách opět objeví na jihlavském náměstí. Léto s gustem bude dvakrát delší než loni a nabídne i promítání v letním kině v lesoparku Heulos.

Konečně. Krajská muzea, památky a galerie na Vysočině v úterý otevřou

9. 5. 2021 | Hrad Kámen a Roštejn a řada expozic včetně zajímavých výstav. V úterý 11. května se vůbec poprvé v letošní roce otevřou sbírkotvorné organizace zřizované Krajem Vysočina.

Klíčové role Jiřiny Bohdalové: Od kafíčka přes Závist k Janě plné vrásek z lásky

3. 5. 2021 | Mohla z ní být paní učitelka. Ale naštěstí svou energii nasměrovala jinam – do herectví. A tomu dala všechno. Nesluší se sdělovat dámský věk, ale Jiřina Bohdalová nám to jistě díky svému nadhledu odpustí. Zvlášť když taková věc se v umělecké branži neutají a štěbetají si to i kavky v parku. Dnes slaví filmová „Světačka“, divadelní Katty a televizní paní Piperová důstojných devadesát.

Zdroj: jihlavsky.denik.cz | Další zprávy »
12:14:12 | 21.06.2021

Pondělí 21.6.2021
Kraj Vysočina
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


Copyright © 1/2009-2021 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.