JihlavaDnes.cz
JihlavaDnes.cz » Monitor zpráv » Z regionu

Aktuálně z regionu | Jihlava a Kraj Vysočina

Do práce na kole jezdilo na Vysočině 1400 lidí, Jihlava je cyklistická velmoc

3. 7. 2022 | Rekordní byl letos na Vysočině zájem o tradiční květnovou výzvu Do práce na kole. Zapojilo se celkem 1 359 příznivců pohybu.

Začátek prázdnin v jihlavské zoo: podívejte se na krmení zvířat i ukázku dravců

3. 7. 2022 | Žirafy jsou nejvyšší na planetě. Nerady si lehají, mají na to dlouhé nohy. Ve stoje i spí, samice ve stoje rodí, říká chovatelka v jihlavské zoologické, zatímco jednoho ze samců krmí větví akátu. Druhý zrovna nemá chuť.

Svatba na hradě Roštejn: návštěvníci se vrátili do 14. století, podívejte se

2. 7. 2022 | Na svatební tabuli patří nejvíce slepice na zázvoru a šafránu. Slepice symbolizuje plodnost a zázvor a šafrán je pokrmem lásky a štěstí, říká Majdalenka, která zrovna chystá jídlo. Kostýmované prohlídky na hradě Roštejn letos změnily téma, dříve se návštěvníci vraceli do doby, kdy se páni z Hradce domlouvali, že založí hrad. Aktuální téma je o deset let mladší, je to svatba Heřmana, nejmladšího z nich. ...

Po kůrovcové kalamitě se Vysočina rekordně zalesňuje, nejhustěji v Česku

2. 7. 2022 | Ztráty byly obrovské a vysočinskou přírodu je kvůli kůrovci potřeba vyléčit. Loňský rok se proto nesl v duchu rekordního zalesňování. Největšího v Česku.

V Jihlavě je výstava bonsají, jednu z nich vypěstoval nevidomý Ondřej Zmeškal

1. 7. 2022 | Mezi bonsajisty na Vysočině je pěstitel, který je nevidomý a tento handicap není na bonsaji vůbec vidět. Naopak, je to jedna z nejhezčích rostlin, co je na výstavě. Tak hovoří bonsajista z Jihlavy Marek Hekrle o malém Buku lesním, kterou na výstavu zapůjčil nevidomý sportovec Ondřej Zmeškal z Třebíčska.

Zdroj: jihlavsky.denik.cz | Další zprávy »
22:16:44 | 03.07.2022

VIDEO: Jihlavský tunel uzavřen! Poradíme kudy vedou objížďky

20. 4. 2022 | Jihlavský tunel je od 19. dubna zavřený kvůli opravám na dva měsíce. Tranzitní těžká doprava musí Jihlavu objíždět přes dálnici D1, Humpolec a Pelhřimov, centrem projedou jen osobní auta. Blokové pokuty budou okolo dvou tisíc korun. PODÍVEJTE SE NA ROZHOVOR S POLICEJNÍ MLUVČÍ, KTERÁ PROZRADILA, KUDY POVEDOU OBJÍZDNÉ TRASY.

Muž obviněný z vraždy na ulici v Jihlavě putoval do vazby

Muž obviněný z vraždy na ulici v Jihlavě putoval do vazby

23. 3. 2021 | Kriminalisté z odboru obecné kriminality vyšetřují případ zvlášť závažného zločinu vraždy, který se stal v Jihlavě. Muž podezřelý z tohoto činu byl zadržen bezprostředně po činu. V sobotu 20. března v odpoledních hodinách vyjížděly policejní hlídky na základě oznámení do lokality ulice U Slunce v Jihlavě, kde mělo dojít ke vzájemnému napadení mezi dvěma muži.

Ji.hlava je teď – program Ozvěn zveřejněn!

Ji.hlava je teď – program Ozvěn zveřejněn!

2. 3. 2021 | Ozvěny 24. MFDF Ji.hlava začínají příští týden. Zahájí je snímek Rentgen rodiny íránské režisérky Firouzeh Khosrovani, který dosud čeští diváci neměli možnost vidět. „Jarní Ozvěny jsou příležitostí strávit čas s nejlepšími českými i zahraničními dokumentárními filmy. Kromě výběru z loňské Ji.hlavy jsme chtěli nabídnout i něco navíc – například právě Rentgen rodiny, oceněný  snímek amsterdamského festivalu IDFA,“ říká ředitel festivalu Marek Hovorka. Ji.hlavské Ozvěny začínají ve čtvrtek 11. ...

Na Jihlavsku vrcholí přípravy na volby do zastupitelstev krajů

Na Jihlavsku vrcholí přípravy na volby do zastupitelstev krajů

14. 9. 2020 | V Jihlavě už proběhlo vstupní školení členů okrskových volebních komisí a v úterý 15. září začne distribuce hlasovacích lístků. Ty by měli mít voliči ve svých poštovních schránkách nejpozději 29. září do 16:00.

Jihlavané jsou nejvíce spokojeni s cyklostezkami a zoologickou zahradou

Jihlavané jsou nejvíce spokojeni s cyklostezkami a zoologickou zahradou

8. 9. 2020 | Nejhůře hodnoceným objektem je naopak Horácký zimní stadion. Zdravé město Jihlava se opět ptalo Jihlavanů, jak a s čím jsou ve městě spokojeni.

Zdroj: i-vysocina.cz | Další zprávy »
22:16:47 | 03.07.2022

Pomáhá druhým jako záchranář. Po požáru domu ale potřebuje pomoci sám

Pomáhá druhým jako záchranář. Po požáru domu ale potřebuje pomoci sám

20. 6. 2022 | Záchranáři Zdravotnické záchranné služby Kraje Vysočina jsou tady proto, aby pomáhali těm, kteří pomoc potřebují. Nepřetržitě, 365 dní v roce, 7 dní v týdnu, 24 hodin denně. Jsou ale chvíle, kdy se i oni sami dostanou do tíživé životní situace a je nutné jim podat záchrannou ruku. Právě do takové situace se počátkem února letošního roku dostal jejich kolega, záchranář Honza.

Použil stavebnici Merkur. Patnáctiletý chlapec opravil barokní hodinový stroj, na který léta nikdo nesáhl

Použil stavebnici Merkur. Patnáctiletý chlapec opravil barokní hodinový stroj, na který léta nikdo nesáhl

5. 5. 2022 | Ačkoliv chodí teprve do deváté třídy, podařilo se mu něco, co nikdo nezvládl za posledních sto let. Opravil totiž barokní hodinový stroj v jihlavském kostele sv. Ignáce a s pomocí kamarádů ho i ozvučil. Jihlavané tak dnes mohou znovu poslouchat odbíjení hodin, které se městem neslo naposledy před několika generacemi.

Sdílet budeme i veselé chvilky z toalety. Komentář Štěpána Chába

Sdílet budeme i veselé chvilky z toalety. Komentář Štěpána Chába

26. 4. 2022 | Tak krize bydlení vyřešena. Liberec, Pardubice, Jihlava i okraj Prahy. První vlaštovky socialisticky uvědomělého řešení problémů. Nejsou byty a stavět se kvůli upadající ekonomice i kvůli byrokratickým překážkám nebudou? No tak nasadíme ozkoušený kalibr. Sdílené bydlení. Dřív se tomu nemoderně říkalo koldomy, tedy kolektivní domy. Ušetří to výdaje jak developerovi, tak i nájemníkovi. No, neberte to. ...

Loď z 85 tisíc mincí, kterou stěhovali vysokozdvižnou plošinou. Muzeum rekordů a kuriozit je otevřené

Loď z 85 tisíc mincí, kterou stěhovali vysokozdvižnou plošinou. Muzeum rekordů a kuriozit je otevřené

18. 4. 2022 | V Pelhřimově si na otevření nové turistické sezóny nachystali další rekord. Ve zdejším Muzeu rekordů a kuriozit totiž právě teď můžete zhlédnout repliku válečné lodi Bismarck vytvořenou z 85 302 vyřazených mincí. Stavba tohoto bitevního kolosu zabrala jejímu autorovi, kterým je modelář Marek Šátka z Chomutova, celých 15 měsíců.

Ztracený Kopta a zelená vlna semaforů

Ztracený Kopta a zelená vlna semaforů

18. 3. 2022 | Jihlavský Bus salon byl ve znamení unikátní zelené vlny pro zpožděné trolejbusy a autobusy i záhadného zmizení Václava Kopty ve zdejším podzemí. Co se v podzemí stalo, jaký vztah má známý hudebník a divadelní herec k autobusům, co se naučil a co všechno mu natáčení Bus salonu přineslo, prozradí následující řádky.

Zdroj: krajskelisty.cz/vysocina | Další zprávy »
22:16:46 | 03.07.2022

V letošním roce vyrazilo na Vysočině Do práce na kole téměř 1 400 příznivců pohybu. Kraj motivuje své školy k aktivnímu zapojení do oblíbené kampaně

30. 6. 2022 | V Kraji Vysočina se do letošní květnové akce „Do práce na kole“ zapojilo rekordních 1 359 příznivců aktivní mobility, ale i těch, kteří přijali výzvu zapojit se do týmů a zkusit změnit alespoň na měsíc své dopravní návyky. Kraj Vysočina odměnil koloběžkami 5 vylosovaných jednotlivců, kteří překonali ve svých městech pravidelnost 66 %. Současně kraj podpořil zapojení středních škol, které zřizuje a kde má přímo možnost zlepšovat podmínky a vybavení a nabídnout tak zaměstnancům i žákům možnost vol ...

Zdroj: kr-vysocina.cz | Další zprávy »
22:16:44 | 03.07.2022

Pondělí 4.7.2022
Kraj Vysočina
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


Copyright © 1/2009-2022 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.